Skip to main content

Ile wydałem w Kenii?

Podczas tripa w Kenii mieliśmy okazję przemieszczać się różnymi środkami transportu, od autostopu, po przez mataty, tuptki, motorki, promy, aż po własne stopy. Rozmawialiśmy z miejscowymi w różnych regionach Kenii. Odwiedziliśmy dwa najbardziej znane Parki Narodowe. Próbowaliśmy miejscowego jedzenia. Na koniec obijaliśmy się na przepięknych plażach.

Kenia w liczbach:

W tym poście w skrócie pokażemy ile oraz na co wydaliśmy w trakcie naszej podróży po Kenii. Zaspokoi to waszą ciekawość, a także pokaże jakich kosztów możemy spodziewać się w trakcie takiej podróży i co trzeba wziąć pod uwagę planując taką podróż. Podróż trwała 2 tygodnie, co robiliśmy, gdzie spaliśmy, co jedliśmy i czy było fajnie możecie zobaczyć na naszym vlogu.

Na całego tripa wydaliśmy prawie równe 3000 zł od osoby. Da się wydać mniej oczywiście, szczególnie jak się znajdzie tańsze bilety ale da się też wydać więcej…o wiele więcej…

Bilety lotnicze do Kenii

1525 zł na głowę, kupione niecałe 12h przed lotem i były to ostatnie 2 bilety jakie zostały. Wysoka cena wynika np. z okresu świątecznego. Da się znaleźć taniej, tylko trzeba mieć czas 😉

Wiza w Kenii

40 euro na głowę

Bilety wstępu

razem za 2 osoby 250 euro
Masai Mara 175 Euro za 2 osoby ale nie liczcie, że załatwicie taką cenę. Nam się udało ale z trudem. Nawet mieszkający pod samą bramą do Parku biały człek nie mógł załatwić sobie teniej xD i byliśmy tam.. hmm nielegalnie
Hell`s Gate 26+7 eur na osobę
Fort Jesus 5 eur

Noclegi w Kenii

za wszystkie noce zapłaciliśmy 102 Eur za 2 os.
oczywiście czasami płaciliśmy sporo za jakiś hostel, a kilkukrotnie spaliśmy za free 

Jedzenie w Kenii

na 2 osoby 190 euro. mniej się nie da xD

Dodatkowe koszty

15 euro (leki, przedmioty potrzebne, zawsze coś trzeba zakupić, co nagle jest potrzebne i jest to lepsze rozwiązanie niż nosić wszystko w plecaku i myśleć, że może się przyda a może nie…)

Przejazdy w Kenii

większość przejechana na stopa za free
busy tuptuki 35 eur za 2

To by było na tyle  Jak kogoś interesują poszczególne ceny albo chciałby się dowiedzieć więcej o Kenii zapraszamy na odcinek w którym podajemy wszelkie cenne informacje!

Jeżeli macie jakieś pytania co do wyjazdu i nie ma na nie odpowiedzi w naszym filmiku śmiało pytajcie w komentarzach, postaramy się odpowiedzieć.

Oficjalne informacje o Kenii z polskiego MSZ – TUTAJ

One thought to “Ile wydałem w Kenii?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *